..
..
..
..nikdy nevěřte něčemu co jste sami neslyšeli, protože cestou k Vám se to může různě překroutit.. (bulvár)
..NEKONČÍM!

Proč byl Michael bílý? Proč nosil roušku? Proč nebyl na přímém slunci?

11. srpna 2009 v 15:47 | SaaaBinKa* |  - King Of Pop
Odpověď? ~ VITILIGO

□ Co je Vitiligo?
V první řadě je to nemoc, jejíž příčiny nejsou známy, ale vědci se domnívají, že ji způsobuje selhání imunitního systému. Nemoc, při které kůže ztrácí svůj přirozený pigment. Nejdříve se na kůži vytvoří bílé skvrny, které postupně nahradí původní pigment a celá kůže se stane kompletně bílou. Obvyklým typem Vitiliga je "Vitiligo Vulgaris" s mnoha typy - lineárním, úsekovým, tříbarevným nebo zánětlivým.

~ Více v celém článku ~


□ Kolik lidí je touto nemocí postiženo?
Podle odhadů americké společnosti pro výzkum Vitiliga je to asi 1% lidí. Onemocnět může žena i muž, jakékoliv barvy pleti a národnosti, ale postižení je více viditelné u černochů. U třetiny takto postižených lidí se nemoc přenese i na jejich děti. Vitiligo nejčastěji začíná na rukou, nohou nebo tváři a ztráta pigmentu je vzestupná. Polovina pacientů poprvé zjistí, že se s nimi něco děje kolem 20. roku života.

□ Jak je tato nemoc klasifikována?
Vitiligo lékaři většinou poznají hned bez jakýchkoliv testů. Zatímco Vitiligo nijak neohrožuje lidský život, může způsobit velké psychické potíže. Nemoc je v současné době neléčitelná.

□ Jak se tato nemoc léčí?
Je několik cest, jak léčit Vitiligo.

● První je steroidová terapie, která se používá při repigmentaci kůže. Nápomocna je ovšem jen u začátku nemoci. V té době se také předepisuje speciální krém, kterým se musí bílá místa mazat a výsledek (pokud je nějaký) by se měl dostavit do 3 měsíců.

● Další možností je Psoralenová fotochemická terapie, která se těší největší oblibě zvlášť v USA. Psoralen je droga, která pomáhá zastavovat bělání kůže. Člověk si při této terapii musí Psolaren jak mazat na kůži, tak pojídat tabletky. Pacienti musí minimalizovat svůj pobyt na slunci. Používá se u pacientů, kterým Vitiligo napadlo maximálně 20% kůže. Psoralen jako takový může ale způsobit rakovinu kůže.

● Depigmentace se používá u pacientů, kteří jsou postiženi Vitiligem z více než 50%. Tito pacienti (mezi které patří i Michael Jackson) musí mazat svou kůži speciálním krémem, který sjednotí jejich kůži na barvu skvrn. Po aplikaci se nesmí nikoho dotknout po dobu 2 hodin. Nevýhodou této terapie může být podrážděná kůže nebo zánět. Depigmentace je pernamentní a nedá se vrátit. Tyto osoby jsou abnormálně senzitivní vůči slunci.

□ Je kůže jediný orgán, který Vitiligo napadá?
Většinou, ale v mnoha případech bělají i vlasy a oči. Léčba má vliv i na oční bělmo.

□ Zasahuje Vitiligo i do jiných částí pacientova života?
Samozřejmě. Pacienti s Vitiligem se nesmí např. nechat tetovat nebo se opalovat. Delší pobyt na slunci jim může způsobit těžké popáleniny popř. rakovinu kůže. Pacienti jsou také náchylnější ke všem virózám. To je také důvod, proč se Michael Jackson chrání rouškou přes obličej nebo deštníkem.

□ Jsou nějaké důkazy, že Michael Jackson opravdu trpí touto nemocí?

Dr. Arnold Klein diagnostikoval Michaelovi Vitiligo v roce 1986 a také s tímto veřejně vystoupil. Michael nikdy nechtěl být bílý a nenechal se uměle vybělit. Neexistují žádné léky na depigmentaci naprosto zdravé kůže, žádné injekce ani žádná jiná procedura, která by mu umožnila stát se bílým. Michael sám několikrát řekl, že trpí Vitiligem a je kompletně alergický na slunce. Používá silnou vrstvu make upu, aby zakryl nerovnosti pleti.

~ Fotky si najděte na netu
~ Video [...počkej než se video načte..]

Source ~ Mjweb.cz
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Mr. [J] Mr. [J] | Web | 13. října 2009 v 21:47 | Reagovat

Chudák Mike :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.